آموزشگاه زبان

یادگیری زبان در آموزشگاه زبان 

بیشتر آموزشگاه های زبان خصوصی و انتفاعی هستند. هزینه ها بسته به عوامل زیادی ، از جمله هزینه های محلی زندگی ، نرخ ارز و تقاضا برای زبان در منطقه ای که یک مدرسه در آن قرار دارد متفاوت است. مدارس زبان یا نهادهای مستقلی هستند یا حق رای شرکت ها.از معلمان انتظار می رود که تسلط بیشتری به زبان مادری داشته و یا مهارت های کسب شده در زبانها را هدف خود،داشته باشند. صلاحیت رسمی برای تبدیل شدن به یک معلم زبان، در مدرسه ، منطقه یا کشور متفاوت است. این کیفیت مدرسه زبان را تضمین می کند و تجربیات غنی تری را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد. معلمان ممکن است با مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکترا فارغ التحصیل شده باشند ولی آموزش ، تجربه و مهارت های قوی در تدریس،معیارهای اصلی در استخدام معلمان مدرسه زبان است.

 

 

 

 

یادگیری زبان بصورت کلاسهای گروهی و یا کلاس خصوصی،هردو شیوه های یادگیری زبان هستند در آموزش به شیوه گروهی امکان بحث و تبادل اطلاعات در بین زبان آموزان وجود دارد و می توانند باهم مکالمه داشته باشند ولی در شیوه آموزش خصوصی فرد به تنهایی آموزش می بیند و دیگر امکان مکالمه گروهی با سایر زبان آموزان برای فرد وجود ندارد،تفاوت مهم اینکه آموزش گروهی یا خصوصی در آموزشگاه یا منزل باشد این است :زمانی که یادگیری در آموزشگاه انجام شود،میتوان از امکانات آموزشگاه استفاده کرد ولی هنگامی که یادگیری در منزل باشد ممکن است نتوان همه امکانات آموزشگاه را فراهم کرد و برای آموزش از آنها مانند آموزشگاه استفاده کرد.مدارس زبان معمولاً برنامه هایی خاص را ارائه می دهند،برای کسانی که مایل به آمادگی برای امتحانات شناخته شده بین المللی زبان  دارند که آزمونها عبارتند از :

TOEIC (انگلیسی)
تافل (انگلیسی)
CaMLA (انگلیسی)
TrackTest (انگلیسی)
دانشگاه تورنتو TEFL (انگلیسی)
ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج (انگلیسی)
DELF / DALF (فرانسوی)
TestDaF (آلمانی)
SIELE (اسپانیایی)
DELE (اسپانیایی)
JLPT (ژاپنی)
TOPIK (کره ای)
HSK (ماندارین چینی)
DELI / DILI / DALI (ایتالیایی)

 

 

 

 

معیارهای کیفیت یک آموزشگاه زبان خوب

برای انتخاب یک آموزشگاه زبان خوب باید معیارهایی را در نظرگرفت و باتوجه با این معیارها را آموزشگاه را انتخاب کرد که عبارتند  :

انتخاب اساتید مجرب و کاربلد

استفاده از منابع بروز و معتبر دنیا

استفاده از بهترین متدهای آموزشی و روشهای یادگیری

داشتن کلاس های آموزشی برای یادگیری انواع زبانها

داشتن برنامه کلاسی متفاوت و منظم برای جلوگیری از تداخل سایر کلاسهای زبان آموزان

فراهم ساختن امکانات مجهز در آموزشگاه

داشتن شعبات مختلف برای راحتی رفت و آمد زبان آموزان

داشتن مسیر  و دسترسی آسان به وسایل نقلیه عمومی

برخورد و رفتار کادر پرسنل آموزشگاه

قراردادن بهترین منابع آموزشی برای آزمونهای بین المللی در اختیار زبان آموزان

داشتن کلاسهای زبان در همه رده های سنی

شاید اینها مهمترین مواردی است که برای انتخاب یک آموزشگاه خوب و معتبر برای یادگیری زبان،باید درنظر گرفت که آموزشگاه زبان گات یکی از آموزشگاههایی که سعی کرده تمامی این موارد را رعایت کند

 

 

 

 

آموزشگاه زبان آنلاین 

یکی از راه های دیگر در سیستم جدید آموزشی با استفاده از بروزترین استانداردهای جهانی،برگزاری کلاس های آنلاین زبان،با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا، پنجره ای تازه برای یادگیری زبان آموزان باز شد که امکاناتی مانند ارجاع تکلیف آنلاین، امتحان آنلاین،ویدئو کنفرانس، دیدن فایل های آموزشی، ثبت نام آنلاین و سیستمی مناسب برای تدریس که زبان آموزان بتوانند به صورت آنلاین،به یادگیری زبان بپردازند. این روش مناسب افرادی است که محدودیت زمان دارند و یا زبان آموزانی که زمان و مکان یادگیری زبان را خود انتخاب می کنند .تدریس و آموزش در آموزشگاه آنلاین باعث افزایش تمرکز برای کارکنان، اساتید و زبان آموزان می شود،محدودیت زمانی در آموزشگاه زبان آنلاین نیست و هیچ اهمیتی ندارد که همه افراد آموزشگاه در چه مکانی هستند و آموزشگاه زبان آنلاین قطعا هزینه های خاص خودش را دارد ولی نسبت به آموزشگاه حضوری کمتر است.در آموزش مجازی زبان آموزان میتوانند اشکالات خود را از یکدیگر و اساتید به صورت آنلاین بپرسند و یا ایمیل بفرستند تا مشکل و ابهامات برطرف شود.برای شرکت در کلاس های آموزش زبان،نیازی به ثبت نام حضوری نیست و براحتی بصورت آنلاین می توانید ثبت نام کنید.

 

مزیت زبان آموزی در آموزشگاه زبان 

 بطور معمول افراد برای یادگیری همیشه آسانترین راه را برای یادگیری انتخاب می کنند اما برای یادگیری زبان همچنان یادگیری زبان در آموزشگاه زبان را که قدیمی ترین شیوه یادگیری هست دنبال می کنند با اینکه علم و تکنولوژی پیشرفت های زیادی داشته است و روش های جدیدی برای یادگیری زبان بوجود آمده است اما یادگیری زبان در آموزشگاه های زبان طرفداران خاص خودش را دارد.

مزایای یادگیری زبان در آموزشگاه زبان:

  • یادگیری زبان به شیوه گروهی و اشتراک گذاری دانسته های خود با یکدیگر
  • تحت تاثیر قرارگرفتن زبان آموز نسبت به جو کلاس و محیط آموزشگاه
  • شرکت در فعالیت های گروهی مثل بحث آزاد گروهی،مکالمه
  • تجربه یادگیری زبان با اساتید مختلف
  • طولانی بودن مدت آموزش زبان

 

 

 

 

تفاوت آموزشگاه زبان گات با سایر مراکز آموزشی

یک آموزشگاه زبان ، مدرسه ای است که فرد در آن یک زبان خارجی را می آموزد. کلاس های یک آموزشگاه زبان معمولاً به سمت مهارت های ارتباطی در یک زبان خارجی هدایت می شوند. یادگیری زبان در چنین مدارسی به طور معمول مکمل آموزش رسمی یا دانش موجود یک زبان خارجی است.زبان آموزان با توجه به سن ، سابقه تحصیلی ، تجربه کار متفاوت هستند. علاوه بر این ، دانش آموزان در مدرسه زبان معمولاً امکان انتخاب یک دوره خاص با توجه به مهارت زبان خود را دارند. شش سطح زبان وجود دارد که پایه مهارت زبان دانش آموزان را بر اساس مهارت گفتاری ، نوشتن و خواندن تعریف می کند. سپس زبان آموزان به دوره ای که با مهارت های آنها مطابقت دارد اختصاص می یابد.

به عنوان یک قاعده کلی ، دانش آموزان جدید مورد امتحان قرار می گیرند که معلمان را قادر می سازد تا تعیین کنند که مناسب ترین سطح برای دانش آموز چیست. دوره ها می توانند به صورت گروهی یا برای افراد بصورت خصوصی برگزار شوند (دروس یک به یک). موسسه های زبان خصوصی به طور کلی در تمام طول سال باز هستند و مجهز به مواد آموزشی (کتاب ، ضبط صوت ، فیلم ، آزمایشگاه زبان ، کتابخانه و غیره) هستند.

مرکز زبان گات یکی از آموزشگاه های زبان است که باداشتن 11 سال سابقه کار و داشتن 6 شعبه فعال در سطح شهر تهران و  یک شعبه در استان گلستان در شهر گرگان مشغول به فعالیت است البته جز معدود آموزشگاه هایی که تمامی زبانهای نادر آموزش داده میشود .موسسه زبان گات همیشه سعی کرده تا با بروزترین امکانات دنیا و استفاده از بهترین متدهای آموزشی و تدریس منابع معتبر رضایت زبان آموزان را در بالاترین سطح ممکن به خود جلب نماید.باتوجه به شیوع ویروس کرونا ،مرکز زبان گات هم مانند سایر مراکز آموزشی و علمی علاوه بر آموزش حضوری،امکان آموزش بصورت آنلاین و استفاده از پکیج های ویدئویی آموزشی را برای زبان آموزان فراهم کرده است .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *