آخرین تغییرات آزمون آیلتس در سال 2020


آیلتس چیست؟
یکی از نگرانی های زبان آموزان پس از گذراندن دوره های آیلتس شرکت در آزمون آن است تا نمره قابل قبولی را کسب کنند. همان طور که می دانید آیلتس سیستم آزمون زبان انگلیسی در سطح بین الملل می باشد، آزمونی که برای تشخیص تسلط زبان انگلیسی افرادی است که قصد مهاجرت، ادامه تحصیل، کار و غیره را دارند می باشد.
در زمانی حدود 3 ساعت این آزمون مهارت های شما را در گوش دادن، نوشتن، خواندن و مکالمه می سنجد که نمره های هر مهارت از 1 تا 9 می باشد. کارآمد ترین روش برای سنجش مهارت های مکالمه نیز صحبت رو در رو می باشد که آیلتس یکی از شناخته شده ترین آزمون هایی است که از روش مکالمه رو در رو برای سنجش مهارت های ارتباطی استفاده می کند که معروف به امتحان SPEAKING می باشد. این آزمون توسط متخصصین آزمون های زبان در تمام جهان طراحی شده است که شما را با مهارت های زبان انگلیسی خود مطلع می کند.
آزمون آیلتس به دو گروه آکادمیک و جنرال تقسیم می شود چرا که مهارت های زبان آموزی که قصد تحصیل در محیط آکادمیک دانشگاه را دارد با زبان آموزی که برای مقاصد کاری و غیره به کشور انگلستان مهاجرت می کند متفاوت است.


تغییرات آیلتس در سال 2020
وقتی در حال مطالعه کردن آخرین تغییرات آزمون آیلتس در سال 2020 هستید به این معنا است که می خواهید برای آزمون آیلتس آماده شوید و یا قصد شرکت در این آزمون را دارید! از این رو برای شما عزیزان مقاله ای در رابطه با آخرین تغییرات آیلتس آماده کرده ایم تا از نگرانی شما کم شود.
باید گفت که این تغییرات در حدی نیستند که شما را نگران و مضطرب کند و یا برنامه ریزی های شما را بهم بریزد. آزمون آیلتس همان آیلتس است اما تغییرات کوچکی در آن ایجاد شده که با رعایت آن ها به شما کمک خواهد کرد که در آزمون تمرکز خود را از دست ندهید و نتیجه قابل قبولی را داشته باشید.تغییرات در قسمت LISTENING آزمون آیلتس
اولین تغییرات انجام شده آزمون آیلتس در قسمت LISTENING در کلمات به کار رفته می باشد. در این بخش کلمه SECTION حذف گردیده و به PART تبدیل شده است. امکان دارد این تغییر در ابتدای قسمت LISTENING باشد که از آن بخش به بعد خبری از مثال ابتدای آن نیست. صدای ضبط شده در همان اولین مرحله پخش می شود و شما باید به دقت به آن گوش دهید و پاسخ گوی سوالات باشید. لازم است بدانید که این صدا یک بار پخش خواهد شد و تکرار نمی شود. از این رو باید از قبل به اندازه کافی تمرین داشته باشید، از همان ابتدا که دفترچه بخش LISTENING به شما داده می شود تمرکز کنید و به دستورالعمل هایی که برای شما پخش می شود دقت کافی داشته باشید.
تغییر بعدر در آزمون آیلتس 2020 در صفحه بندی دفترچه آزمون است که خبری از شماره صفحه نیست! این موضوع برای بسیاری از زبان آموزان ترسناک به نظر می رسد. اما باید این موضوع را در نظر بگیرند که اگر همراه با صدای پخش شده در آزمون پیش بروند و موضوع را گم نکنند مشکلی برایشان ایجاد نخواهد شد و جای نگرانی و ترس ندارد.تغییر موضوع مکالمات در بخش LISTENING
همان طور که می دانید قسمت LISTENING آزمون از چهار بخش تشیل شده است که در هر کدام مکالمه ای پخش می شود.
مکالمات در بخش اول: مکالمه ای بین دو نفر صورت می گیرد که موضوع آن عبارت است به عنوان مثال رزرو یک اتاق در هتل، گرفتن کارت عضویت باشگاه یا مواردی مشابه به این موضوعات می باشد.
مکالمات در بخش دوم: صحبت های یک نفره می باشد که مربوط به موضوعات اجتماعی مانند شغل، دانشگاه، تحصیلات ابتدایی و غیره می باشد.
مکالمات در بخش سوم و چهارم: در این بخش بر خلاف بخش های اول و دوم موضوع آکادمیک دارد، در بخش سوم مکالمه ای بین دو نفر صورت می گیرد که ممکن است صدای افراد دیگری هم همراه آن باشد. بخش چهارم هم سخنرانی فردی در رابطه با موضوع آکادمیک می باشد و درک آن از بخش های قبلی سخت تر است.
تغییرات جدید در شرایط برگزاری آزمون آیلتس
با توجه به تحقیقات انجام شده از تعدادی زبان آموزان که اخیرا در آزمون آیلتس شرکت کرده اند به نکاتی در رابطه با آزمون آیلتس داشته اند که در ادامه آن ها را به اطلاع شما می رسانیم.
• استفاده از خودکار و اتود در آزمون آیلتس ممنوع است! در آزمون سال های گذشته استفاده از خودکار در آزمون رایتینگ ممنوع نبود اما در آزمون های جدید خیر. مداد هایی که برای آزمون آیلتس استفاده می شود باید نرم و پر رنگ باشند مانند مداد HB ، در غیر این صورت به شما مداد می دهند تا مسئولین مجبور به تکرار و چک کردن مجدد نباشند.
• از تغییرات جزئی و پیش پا افتاده که در آزمون آیلتس به وجود آمده تغییر فرم، طراحی و رنگ حاشیه پاسخ نامه ها می باشد و همین طور اضافه شدن بارکد های متفاوت برای راحت اسکن شدن برگه ها می باشد که کاملا قابل چشم پوشی است.
• در آزمون آیلتس همراه داشتن ساعت ممنوع است و ساعت های بزرگ در تمام نقاط سالن جلوی چشم زبان آموزان قرار دارد.
• تمامی آزمون های مصاحبه SPEAKING باید در روزهای قبل از آزمون کتبی و یا بعد از ظهر روز آزمون کتبی انجام شده باشند.
نکات مهم در رابطه با لیسنینگ آیلتس
با توجه به تغییراتی که در آزمون لیسنینگ 2020 آیلتس به وجود آمده است، چند نکته کلیدی و مهم این رابطه وجود دارد که قبل از شرکت در آزمون باید بدانید:
نکته اول: زبان آموزان در طی آزمون استراحت های کوتاهی دارند که اکثر موارد صدای پخش شده ای خواهد گفت که 30 ثانیه زمان دارید تا جواب پاسخ های خود را برسی کنید. اما باید تمرین کافی داشته باشید تا به پاسخ های قبلی نگاه نکنید چرا که سوالات قبل دیگر تمام شده‌اند. شما باید تمرکز خود را بر روی سوالات جدید بگذارید و آن ها را بخوانید تا در ادامه آمادگی داشته باشید.
نکته دوم: در آزمون کامپیوتری آیلتس ابزاری وجود دارد که زبان آموزان این امکان را دارند با استفادها از آن کلمات کلیدی و مهم را هایلایت کنند. در آزمون کتبی آیلتس نیز می‌توانند بااستفاده از خودکار یا مداد (بسته به مرکزی که در آن آزمون می‌دهید) نکات مهم و کلمات کلیدی را با استفاده از ستاره یا دایره یا خط کشیدن زیر کلمات هایلایت کنند.
نکته سوم: به تمام سوالات جواب دهید و هیچ کدام را بدون پاسخ نگذارید چرا که اگر شما سوالی را بی‌ پاسخ رها کنید، برای آن سوال صفر امتیاز تعلق می‌گیرید. شما می توانید اگر پاسخ سوالی را نمی دانید حدس بزنید، هیچ خطری در حدس زدن وجود ندارد.
نکته چهارم: سعی کنید در تمام مراحل آزمون تمرکز کافی داشته باشید. سعی کنید صاف بنشینید و سر خود خیلی به سمت جلو خم نکنید. نفس عمیق بکشید و هر چند دقیقه یک بار که احساس خستگی کردید می توانید دستان خود را به بالا و اطراف بکشید تا خون و در نتیجه اکسیژن بیشتر به مغزتان برسد. با ماساژ پوست سر یا زدن ضربه های کوچک با نوک انگشتان روی سر و صورت شادابی و تمرکز خود را در طی آزمون و به ویژه قسمت لیسنینگ می توانید حفظ کنید.
همان طور که در بالا خواندید تغییرات به وجود آمده در آزمون آیلتس 2020 بسیار جزئی و کوچک است و تغییر بزرگ در آزمون و نمره دهی آن ایجاد نشده است و شما بدون هیچ نگرانی و با داشتن اطلاعات کافی می توانید در این آزمون موفق شوید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.